Albume
membru din 5 ianuarie 2010
19032010140
cel mai scump pui al meu...
01112012705
Picture2211
IMG_20141220_105107
IMG_20150301_183237
12410569_1032381766784711_4872051844425876635_n
Trimite mesaj
Înapoi
Nu poți trimite un mesaj fără conținut!
Nu este permisă folosirea de cod HTML in mesaje.
Mesajul nu a fost trimis din motive de securitate. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro
Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Va rugam sa ne contactati prin email pe adresa office@sunphoto.ro
Mesajul nu a fost trimis din motive de posibil spam. Ati trimis prea multe mesaje in ultimul timp.
A apărut o eroare în timpul trimiterii mesajului. Vă rog încercați din nou.
Mesajul a fost trimis.
La multi ani!
Cu rotitele de fier,
Nu ca plugul lui Tarâta
Tras de zece pui de mâta.
Unul lung si unul scurt
Da-mi colacul ca ma duc.
Dati-ne, boieri, dati-ne
Câte-o paraluta
Sa ne facem câte-o basmaluta;
Dati-ne câte-un covrig
Ca ne ia naiba de frig;
Ca si tata când traia
Tare mult ne mai «dadea.
Doi boi, doua vaci
Scoate baba din colaci,
Daca nu scoti, baba, colacul
Îti rup boii pragul!
Doi te ura,
Doi te fura,
Doi cotrobaiesc prin sura.
Iar unul mai hotoman
Hât gaina de gâtlan
Si o baga sub suman.
Hai,hai!
Aho,aho,
Cu Anul Nou,
Caci gaina n-are ou,
Nici cocosul n-are gusa,
Ia mai da un franc, matusa,
Si mai da si un colac
Ca de nu ma-asez pe prag.
Mos Vasile, Mos Vasile,
Ce mai faci cu-atâta pâine?
Da-mi si mie-un colacel,
Fie chiar si mititel;
Da-mi si-un paharel de vin,
Pân-la anul nu mai vin.
La anul si la multi ani!
Doi boi, doua vaci,
Scoate, baba, doi colaci
Si mosneagu' doi pitaci,
Ca de nu ne dai colacul
O sa rupa boii pragul,
La anul si la multi ani!
RESPECT!
?Vom afla,daca ne amintim sa iubim,sa iertam, si sa zimbim dinnou.Craciun fericit alaturi de cei dragi va urez
chicken breeds in your hand, I want to buy hatching eggs.
Can you help?
tragmator34@hotmail.com
chicken breeds in your hand, I want to buy hatching eggs.
tragmator34@hotmail.com
Sa ai noroc si sa fii rasplatit, de tot ceea ce iubesti.
Domnul D-zeu,s-o binecuvanteze!
un cocosde potarnichiu gasesti la mine mai la toamna....bafta
ORGANIZEAZA :
targuri in incinta morii de linga piata de vechituri din Oradea in anul 2012
25 Martie
22 Aprilie
27 Mai
24 Iunie
22 Iulie
26 August
23 Septembrie
28 Octombrie
25 Noiembrie
Asociatia organizeaza la sfarsitul fiecarui targ o tombola in care fiecare platitor de bilet are sansa prin tragere la sorti sa castige unul din cele 3 premii (animale).
VA ASTEPTAM CU DRAG
Intrarea gratuita!
Va asteptam!
P.S. - daca faci rost de Serama bun, da, te rog, un semn!
LANGA PENY MARKET IN PIATA DE ALIMENTE
2010:
18IUL
22AUG
26SEP
31OCT
21NOI
ESTI BINE VENIT!DA MAI DEPARTE!MERSI!